Video apo kaliptike nga Turqia/ Tornadoja ka marrë para çdo gjë, raportohet se gjendja është shumë e rëndë


Një tornado ka god itur qytetin turk Çesme në bregun e detit Egje. Si pasojë raportohet se janë lën duar të paktën 16 persona dhe janë shkaktuar shumë dë me materiale. Tornado, raportohet se ka kaluar përmes qytetit Çesme, e cila gjendet rreth 90 kilometra në perëndim të Izmirit.

Mediat turke, raportojnë se si rezultat i erërave të fuqishme janë shkulur pemët, shem bur tarracat e shtëpive dhe dëm tuar dhjetëra makina. “Çesme është parajsa në tokë, ka pësuar një tme rr gjatë natës së mbrëmshme”, është shprehur kryetari i këtij qytetit Ekrem Oran.

Be the first to comment on "Video apo kaliptike nga Turqia/ Tornadoja ka marrë para çdo gjë, raportohet se gjendja është shumë e rëndë"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*