Lajmërohet nga Amerika Arbana Xharra, këto janë fjalët e saj për Vetëvendosjen


Gazetarja kontraverse Arbana Xharra, ka përgëzuar qytetarët e Kosovës për zgjedhjet e lira dhe demokratike.Ajo ia ka uruar Vetëvendosjes fitoren, duke thënë se shteti më i ri në Evropë po tregon kulturë elektorale.

Postimi i plotë i Xharrës:“Bravo Kosovë, zgjedhje pa skandale të lira dhe demokratike është mesazhi më i mirë që mund t’i dërgojmë Perëndimit.Shteti më i ri në Evropë po tregon kulturë elektorale. Vetëvendosjes urime fitorja. Të fala nga Amerika aleati më i rëndësishëm i shqiptarëve”, përfundon Xhara në postimin e saj.

Be the first to comment on "Lajmërohet nga Amerika Arbana Xharra, këto janë fjalët e saj për Vetëvendosjen"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*