Kor.on.virusi i merr jetën 39-vjeçarit shqiptar në Itali, nuk kishte asnjë sëmundje tjetër.Mijera qytetare NGUSHELLOJNE familjen


Mediat italiane raportojnë se vik tima është Pirin Lleshaj nga zona e Mirditës, i cili nuk kishte asnjë sëmundje bashkëshoqëruese, por vetëm i infektuar dhe prej disa ditësh në gjendje kritike për jetën.

Vde kja e tij shënon rastin e parë në Molise, të një vi kt ime nën 40-vjeç dhe kjo i ka shqetësuar autoritetet shëndetësore.Emigranti shqiptar ka lënë pas partneren e tij 25-vjeçare dhe dy fëmijët e mitur. Pas këtij rasti dhe disa infektimeve të tjera të qytetareve në zonë, autoritetet presin konfirmimin e analizave, pasi dyshojnë se në zonë ka mbërritur varianti britanik i CO.

Be the first to comment on "Kor.on.virusi i merr jetën 39-vjeçarit shqiptar në Itali, nuk kishte asnjë sëmundje tjetër.Mijera qytetare NGUSHELLOJNE familjen"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*