Kimete Berisha: Po tutna po na gjen gjë, s’jemi mësu me gjithë këto të mira


Opinionistja e njohur, Kimete Berisha, e ka komentuar rezultatin e mbrëmshëm të Lëvizjes Vetëvendosje. Me ç’rast fitoren e këtij subjekti politik e quan gjë të mirë.

Sipas saj, fitorja e Vetëvendosjes është fitore e të gjithëve.Postimi i saj i plotë:Po tutna po na gjen gjë se s’jemi mësu ne me gjithë këto t’mira me na ndodh përnjëherë Faleminderit të gjithëve për komtributin, për guximin, për kundërshtimin e vazhdueshëm të së e keqes dhe padrejtësive.Faleminderit sidomos bashkëatdhetarëve tanë nëpër botë:Ata na nxorën në dritë, edhe një herë.Sepse, ne këtu e kemi paguar shtrenjtë secilin rebelim.Drejtësi. Barazi. Rini. Dashuri. Dinjitet. Pleqëri e qetë.Një tjetër jetë. Një tjetër shtet.Për herë të parë, me shpresë.P.S. REFREN:Fitorja e Vetëvendosjes është Fitorja e të gjithëve

Be the first to comment on "Kimete Berisha: Po tutna po na gjen gjë, s’jemi mësu me gjithë këto të mira"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*