Këta janë 2 elektricistët që ndërruan je.të trag jik.isht në Gjirokastër


Mapo siguron foton e elektricistëve që humbën jetën nga një aksident automobilistik në fshatin “Asim Zenelaj”, Gjirokastër.Selfo Kalla dhe Ismet Karaj po udhëtonin në orët e para të mëngjesit me një makinë të OSHEE, kur ranë nga ura e fshatit dhe përfunduan në rrjedhën e fortë të lumit Drino.

Elektriçistët ishin nisur për të rregulluar një defekt në linjat e tensionit të zonës. Besohet se shkak i aksidentit tragjik kanë qënë ngricat në rrugë dhe pakujdesia.Policia ndodhet ende në vendngjarje, sakaq mësohet se trupat e pajetë janë nxjerrë nga lumi.

Be the first to comment on "Këta janë 2 elektricistët që ndërruan je.të trag jik.isht në Gjirokastër"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*