E thirra vjehrren me i zgjidh pro blemet e trad’htis, ato folshin per dashnort qe i kan pas nan e bij!


E thirra vjehrren me i zgjidh problemet e tradhtis, ato folshin per dashnort qe i kan pas nan e bij! – Atëherë kur isha bashkë më grue, nuk kam guxue me shkrue se hangesha dajak nga Dashnoret e Ishit…. Anonim. Këtu po lexoj veq nuset duke i për qesh vjehrrat, kurse unë, po shpalosi një histori tjetër.

Jam bukur I moshuar dhe tashe I ndar nga ish gruaja pas disa vjet martës dhe disa vjet I ndarë. ama jo burrrrr I fort me lendu e më malltretue por nga ish gruja edhe në gjumë kur ka ra e kam përcjell mos po harron me marr frymë, … E kom pas vjehrrën dallendyshe me pa nga jashtë ç’do njeri që kalojke afër kish lakmi me pas… Noshta për nej ditë se edhe ajo ka ken e ndar por e pa martuar ama për burra qka kam nigjue nga tjerët ska hjek bile sa isha të familja e tyre disa me thoshin e ka pas radhën duke pritë derri në fund sakakut.. … Shumë kam pa e mos pafsha ma… bukur zor ishte më i nigjue nane e bij duke bisedue jo për gjallni por për dashni cila ma shume u provue burrat me i ndrrue.

Jam djal hajlaz…. doli në atë kohe aparat diktat me usb dhe mujshe me mshef gjithandej shiun hesapi por shumë i lir. Unë e bleva sa isha I martuem dhe me grue sepse ishin dal disa fotografi nëpër internet të ish grues duke u puth me do tjer po thashë loj ka ken ose montazh. Ashtu mendojsha unë. Por ditën që unë I pashë ato foto ish gruja I kishte marrë femit nga shkolla dhe disa batanije dimër bora 10 20 cm në udhë kryq me makin me goma verës Ju pyetni ku e dita unë se ka ik gruja E kishte shenue një letër me disa fjal “Emrin tim e kam ba një gabim ce sja fali veti kur Prap emrin time nuk kam fytyr met dal para.” Këto dy fjali në tavolinë ushqimi dhe ishte largue nga shtëpia. Pas shumë negociatave e binda të kthehet në shtëpi për hatër të femive ja dhashebesen shqiptarit Kosovar se ajo ishte nga Tirana. Kurse dashnor kunati….. që ska met ndodhë gja.

Dhe vendosë me thirr vjehrrën sepse unë kisha filluar me dal nga banesa por dy djemt mu dhimbeshin në duar tkujt po I le. Dhe thirra vjehrrën ce noshta do zgjedhim ose gjejmë. Një opsion ce do ishte i mir për dyt. Jo për tjetër por ajo ishte e ndarë nga burri vjehrri im dhe provoja në ket mendoja unë që do zgjidhet problemi pa ndërhyrje të hyqmetit. erdh!?!?!? /! unë hala kisha mundësi më hy ne banes dhe isha ba marak me nigjue qka po I ankohet nanes e bija për mua. Edhe pse isha shumë i sigurt. Thirra vjehrrën ja preva biletën dola e mora në airoport dhe e solla në. Pasi erdhe dallendyshja nesër në mëngjes u dashke me shkue në punë unë, edhe fmit mas pak minutash pas meje, në shkoll edhe e disha se ato dyjate janë vetëm,! Dhe sigurisht ja kallin muhabetit. Dhe unë e lashë duke inqizue kasetën që duke mendue se do fillojnë ti qajnë hallet në mes veti.!! ¡! masanej dikur të shkoj unë në shtëpi të siguroj inqizimin dhe frika mos e kan zbulue. dhe të nigjoj mos rastësishte kanë hap muhabetin dhe të marr vesh ma shume nga dy goje.qka bisedojn për mua……

Ju tregoj tver8 nuk ishte shumë kollaj me përmbajte veten qka shkretojshin ato për mua po nejse thashe janë llafe goje por kur ja nisën për dashnor turlifar djal te ziu turku e tunezian rus jau kishte marr kjo që ishte betue në libër tzotit se ska tjeter por gjoja ishte veq e imja Vetëm ai që smendo Ban gabim….. kush ska zemër me lendu e më shkue në burg për një të perdalne jeton hala. Kurse vjehrra e shkreta veq shqip I kishte pas Dashnoret …. Burra mbajeni veten e mos lejoni kurr me i lendue grat se janë si lule e diel. Ka plot sene që spo I tregoj se mos pe lexon ajo që e ka bo e e kupton kush eka shkrue., ju sja dini emrin me i kalxue se kan me ardhe turqit me ma rrethu banesë. Kaloni mir mos u lodhni. Nuk desha më zgjat më inqizimi ka qen 5 orë dhe veq për dashnor.

Be the first to comment on "E thirra vjehrren me i zgjidh pro blemet e trad’htis, ato folshin per dashnort qe i kan pas nan e bij!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*