Burri Jeton Ne Banes Tem Edhe M’thot “Sa Ti Mar Letrat Te Qes Pi Banese, Ma Mir Ni Ku** E Kisha Marr Se…”!

Burri jeton ne banes tem edhe m’thot “Sa ti mar letrat te qes pi banese, ma mir ni ku** e kisha marr se…”! – Pershendetje faqja Histori te jetes faleminderit qe egziston kjo faqe e ti shprehim historit e jetes secili njeri ka histori halle derte por vetem nuk jane njesoj mos ta zgjati me shum.

Jam nje grua 23 vje qare e martuar kam nje vajze 1 vit i ka kam nje mendim tkeq po mendoj se burri me rrin vetem per letrat sa ti marre nga un. Jav tregoj si eshte puna dhe lypi mendim keshill prej jush pa ofendime… Bashk me burrin jemi qe 3 vite. Para burrit kam pas nje lidhje e din edhe burri, por nje vit shum i mir e i respektueshem ka qen shum i qet. Tash ka fillu te me ofendon shum para familjes vet me thot ty tkam mar un se kerkush stkish mar ,ti je pisanjose mu kon me tparin ishe jo me mu kur behet fjal per familjen e vet pare mi qu si intereson per mu a vajzen por mendon vetem per familjen e vet nuk jam kunder mi qu shembull por nuk jemi ngjendje se vetem un punoj nuk na dalin se me femij jemi. Shpesh her thot sa ti marr un letrat punoj e marr familjen teme ktu nuk thote asnjeher per jeten.

Si me ja bo ose mem ble diqka un per vete ska qef rrogen qka e marr atij ja jap ti menagjoje nshpi se burri i shtepis eshte e vlersoj ate. Nuk blej as ni sen pa u kan tdyt tnje mendimit sja prishi kurr qka te deshiroje me ble per shpi krejt kshtu ne rregull por kur tnervozohet shume me ofendon ma posht se ku** mban edhe mthot hec shko te nana jote nfakt ajo banes e jemja eshte, ai pa letra eshte, sa ti marr letrat une tqes pi banese nrrug te lo ma mir ni ku** e kisha marr e ajo sma kish prish familjen e tij e rrespektoj ia marr ketu ne Austri me qat rrog qe e kom se vlerson kur tvere puna te familja vet un sjam sen per at a per familjen time nuk don me ardh as qe don me shku thot rrall tum vin e rrall shkojm mos te msohet vajza me familjen time si kam faj un se ky se ka ktu familjen ktu.

Ndoshta e zgjata por me ju ndjekesit e kesaj faqe desha ta ndaj ket hall e tma jepni naj mendim a keshill ndoshta jam gabim qe mendoj keq per burrin saher me lendon ja fali se e dua shum por kam frik se kur ti marre letrat largohet nga un gjestet i ban me dyshu. Ju lutem postone sa ma shpejt sa jam te shoqja e ti lexoj mendimet dhe korigjone dikun ku kam gabu se prej emocioneve skam dit qysh kam shkru. Faleminderit jeni faqe shum e perkryer na duhet nje faqe si kjo.

Be the first to comment on "Burri Jeton Ne Banes Tem Edhe M’thot “Sa Ti Mar Letrat Te Qes Pi Banese, Ma Mir Ni Ku** E Kisha Marr Se…”!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*